Ethyn Ewing
The Professor Finesser
| Age | |
| Nationality | None |
| Height | 168 cm |
| Reach | 175 cm |
| Streak before fight | ✅ |
Rafael Estevam
Macapa
| Age | 29 |
| Nationality | 🇧🇷 Brazil |
| Height | 173 cm |
| Reach | 175 cm |
| Streak before fight | ✅✅✅ |
Fight Result
Ethyn Ewing win by ko tko (Punch)
Round 3 (1:44)
Elo Evolution
Ethyn Ewing
1519 → 1537 (+18)
Rafael Estevam
1545 → 1527 (-18)
Event Details
4th fight of the card
UFC Fight Night: Moicano vs. Duncan
04 Apr 2026
Las Vegas, Nevada, USA
Strikes Distribution
Striking Differential
landed 70 more significant strikes than
Rafael Estevam
landed 53 more head strikes than
Rafael Estevam