Benardo Sopaj
Lion King
| Age | |
| Nationality | None |
| Height | 168 cm |
| Reach | 168 cm |
| Streak before fight | ββ |
Timmy Cuamba
Twilight
| Age | 27 |
| Nationality | πΊπΈ United States |
| Height | 175 cm |
| Reach | 180 cm |
| Streak before fight | βββ β |
Fight Result
Benardo Sopaj win by submission (Rear Naked Choke)
Round 2 (2:25)
Elo Evolution
Benardo Sopaj
1501 β 1518 (+16)
Timmy Cuamba
1506 β 1490 (-16)
Event Details
5th fight of the card
UFC Fight Night: Allen vs. Costa
16 May 2026
Las Vegas, Nevada, USA
Strikes Distribution
Striking Differential
landed 8 more significant strikes than
Timmy Cuamba
landed 22 more head strikes than
Timmy Cuamba