Alice Pereira
Golden Girl
| Age | |
| Nationality | None |
| Height | 173 cm |
| Reach | 180 cm |
| Streak before fight | β |
Hailey Cowan
All Hail
| Age | 34 |
| Nationality | πΊπΈ United States |
| Height | 173 cm |
| Reach | 170 cm |
| Streak before fight | ββ |
Fight Result
Alice Pereira win by ko tko (Knee)
Round 2 (4:24)
Performance of the night
Elo Evolution
Alice Pereira
1484 β 1499 (+15)
Hailey Cowan
1471 β 1456 (-15)
Event Details
10th fight of the card
UFC Fight Night: Moicano vs. Duncan
04 Apr 2026
Las Vegas, Nevada, USA
Strikes Distribution
Striking Differential
landed 1 more significant strikes than
Hailey Cowan
landed 4 more head strikes than
Hailey Cowan