Talita Alencar
Problem Child
| Age | 35 |
| Nationality | 🇧🇷 Brazil |
| Height | 155 cm |
| Reach | 147 cm |
| Streak before fight | ✅❌✅✅ |
Julia Polastri
Psycho
| Age | 28 |
| Nationality | 🇧🇷 Brazil |
| Height | 157 cm |
| Reach | 160 cm |
| Streak before fight | ❌✅❌✅ |
Fight Result
Talita Alencar win by unanimous decision
Round 3 (5:00)
Elo Evolution
Talita Alencar
1533 → 1546 (+14)
Julia Polastri
1507 → 1494 (-14)
Event Details
13th fight of the card
UFC Fight Night: Sterling vs. Zalal
25 Apr 2026
Las Vegas, Nevada, USA
Strikes Distribution
Striking Differential
landed 18 more significant strikes than
Talita Alencar
landed 14 more head strikes than
Talita Alencar